Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Zwykła (04.02.2024)

• Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii, a szczególnie za demontaż dekoracji świątecznej.
  • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych, a przed kościołem zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • W poniedziałek w kalendarzu liturgicznym przypada Wspomnienie św. Agaty. Na koniec Mszy odbędzie się błogosławieństwo chleba i wody.
  • W poniedziałek o godz. 19:30 w salce spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • We wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • We wtorek o godz. 19:15 w salce pierwsze spotkanie w ramach Kursu Alpha. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na nurtujące ich życiowe pytania i chcieliby odkryć kim jest Jezus, dlaczego warto w Niego wierzyć i sięgać do Biblii.
  • W środę wieczorną Mszę sprawować będziemy z formularza wotywnego ku czci św. Józefa, a na koniec odmówimy litanię do św. Józefa.
  • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
  • W czwartek dzieci śpiewające w scholi zapraszamy na próbę do kościoła na godz. 17:20
  • W czwartek wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
  • Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy szkolnej w kościele.
  • W czwartek o godz. 19:00 w salce spotkanie młodzieży klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  • W piątek o godz. 19:15 w górnej salce spotkanie młodzieży szkół ponadpodstawowych (liceów, techników, zawodówek) oraz chętnych studentów.
  • W sobotę o godz. 11:00 spotkanie kandydatów i ministrantów, a o godz. 12:00 spotkanie lektorów.
  • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Tradycyjnie na koniec karnawału gromadzimy się wokół Jezusa na adoracji w ramach tzw. nabożeństwa czterdziestogodzinnego. W niedzielę adorację rozpoczniemy po Mszy o godz. 10:30, a zakończymy przed nieszporami.
  • W trakcie zbliżającego się Wielkiego Postu będzie można uczestniczyć w rekolekcjach w codzienności. Osoby, które chciałyby dostawać poranne e-maile z rozważaniami prosimy o zgłaszanie się na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  • Ogłoszenie społeczne: Rada Dzielnicy zaprasza kobiety w każdym wieku na warsztaty plastyczne, które odbędą się 9 marca o godz. 17:00 w sali OSP. Zapisy do 20 lutego przyjmuje p. Małgorzata Warsitz.