Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu (25.02.2024)

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze, a przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez działania wojenne w Ukrainie. Za tydzień kolekta na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • We wtorek o godz. 19:15 odbywają się spotkania w ramach Kursu Alpha. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na nurtujące ich życiowe pytania i chcieliby odkryć kim jest Jezus, dlaczego warto w Niego wierzyć i sięgać do Biblii.
  • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
  • W czwartek uczniów szkół podstawowych i chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
  • W czwartek rozśpiewane dzieci zapraszamy na próbę scholi w salce o godz. 19:00.
  • W czwartek po Mszy szkolnej w kościele spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • W piątek zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej o godz. 17:15. Wypominki za zmarłych można składać do urny w zakrystii.
  • W piątek przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszam na Mszę o godz. 18:00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja w ciszy do godz. 19:25. O godz. 19:30 Msza święta przygotowana i animowana przez wspólnotę Dawid.
  • W sobotę przeżywać będziemy I sobotę miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszam na Mszę o godz. 8:00, a po niej rozważanie w ramach nabożeństwa I soboty.
  • W sobotę odbędą się odwiedziny chorych i seniorów. Osoby, które ze względu na wiek albo stan zdrowia nie są w stanie regularnie uczestniczyć w Mszach niedzielnych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W niedziele Wielkiego Postu na godz. 15:00 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Markus Bengsz, wikariusz Parafii św. Michała w Opolu-Półwsi.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).