Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu (24.12.2023)

• Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii, szczególnie wszystkim, którzy zaangażowali się w budowę dekoracji bożonarodzeniowej.
  • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na na potrzeby parafialne. Kolekta z pasterki na Diecezjalną Fundację Ochrony Życia, kolekta w I i II dzień świąt na potrzeby parafialne, a w przyszłą niedzielę na potrzeby gospodarcze. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Zapraszam na Pasterkę w intencji parafian o północy. Msze święte w poniedziałek w ciągu dnia celebrowane będą o godz. 8:00 i 10:30. Na godz. 15:00 zapraszam na nieszpory kolędowe.
  • We wtorek przeżywać będziemy tradycyjny drugi dzień świąt, a więc Święto św. Szczepana. Msze święte w tym dniu sprawowane będą o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Nie będzie popołudniowego nabożeństwa. Gościć będziemy ks. Artura Juzwę, który podzieli się z nami Słowem Bożym.
  • Duszpasterze parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach zapraszają do udziału w kolędowaniu, które odbędzie się w Święto Świętego Szczepana – 26 grudnia – o godz. 15.30. Organizatorzy zapewniają opłatki i zimne ognie.
  • W środę Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy tradycyjne błogosławieństwo wina.
  • W czwartek Święto Świętych Młodzianków – o godz. 9:00 Msza w intencji wszystkich dzieci naszej parafii, a po niej specjalne błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy szczególnie maluchy.
  • Biskup opolski Andrzej Czaja serdecznie zaprasza wszystkie osoby, które na co dzień pracują poza granicami Polski, do udziału we Mszy św., która odbędzie się w czwartek 28 grudnia o godz. 11.00 w Sanktuarium św. Józefa w Jemielnicy.
  • Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza do udziału w czuwaniu z okazji jubileuszu 800-lecia pierwszej stajenki betlejemskiej, które odbędzie się w kościele franciszkanów w nocy z piątku na sobotę. Rozpoczęcie o godz. 22:00.
  • W niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada Święto św. Rodziny. W tym dniu będziemy także dziękować Bogu za 2023 rok. Msza święta dziękczynna o godz. 10:30, a nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 15:30.
  • W czwartek rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjną kolędę. Ksiądz wraz z ministrantami przychodzi do naszych domów, aby prosić Boga o błogosławieństwo i żywą wiarę. Spotkanie kolędowe jest okazją do rozmowy i budowania więzi między duszpasterzem i parafianami. Zgodnie ze zwyczajem, w naszej diecezji nie składamy ofiar pieniężnych dla księdza i ministrantów w trakcie kolędy. Ministrantów można obdarować owocami i słodyczami. Dobrowolną ofiarę złożyć będzie można 21 stycznia w ramach niedzieli kolędowej. Szczegółowy program kolędy dostępny jest tutaj. W czasie spotkania kolędowego będzie można zamówić intencje mszalne na 2024 rok.
  • Parafianom i gościom życzę błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.