Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Adwentu (10.12.2023)

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Po Mszach zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Za tydzień kolekta na seminarium. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Zapraszam do udziału w roratach od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 i w sobotę o godz. 8:00. Roraty dla dorosłych w tym roku w środy o godz. 6:00. Zarówno dzieci, jak i dorosłych zachęcam, aby przychodzić z lampionami.
  • Mężczyzn zapraszamy do udziału w poniedziałkowym spotkaniu formacyjnym dla członków Bractwa św. Józefa. Po Mszy roratniej w kościele konferencja, a potem spotkanie braterskie w salce.
  • W poniedziałek o godz. 19:30 w górnej salce spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • W środę o godz. 19:15 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
  • W czwartek o godz. 19:00 w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • Od piątku do niedzieli w kościele seminaryjno-akademickim (przy ul. Drzymały) odbywać się będą rekolekcje dla małżeństw – Remont Małżeński. W piątek (konferencja, adoracja) rozpoczęcie o godz. 20:00. W sobotę (konferencja, adoracja, spowiedź) o godz. 19:00. W niedzielę (konferencja, Eucharystia) o godz. 11:00.
  • W sobotę odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych i seniorów.
  • W sobotę o godz. 16:00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej odbędzie się przedświąteczne spotkanie seniorów, organizowane przez Radę Dzielnicy.
  • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W niedzielę w ramach tzw. niedzieli pastoralnej gościć będziemy ks. Krzysztofa Dulębę – ojca duchownego Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.
  • W zakrystii można zaopatrywać się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas oraz opłatki na stół wigilijny.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  • Ogłoszenie społeczne: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 32 w Opolu-Sławicach organizuje zbiórkę różnego rodzaju zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, także wielkogabarytowego, tj. sprzętu RTV i AGD, komputerów, drukarek, monitorów, telefonów, baterii i ładowarek. Zbiórka odbędzie się w środę i w czwartek od 7:30 do 17:00. Środki uzyskane ze sprzedaży zebranych elektroodpadów zostaną przekazane na rzecz naszej szkoły.